188. HAFTA PERŞEMBE DEĞERLENDİRMESİ – BU SAVAŞ SON BULSUN

Biz Roboski aileleri olarak bu savaşın biran önce durması temennisinde bulunuyoruz… Katliamlar karşısında üç maymunu oynayan kamuoyunu buradan nefretle kınıyoruz.

Basına Ve kamuoyuna

Roboski katliamında kardeşlerini çocuklarını ve eşlerini kaybetmiş acılı aileler olarak yitirdiklerimizin huzurunda adalet nöbetimizin 188.haftasında bir kez katillere sesleniyoruz. Roboski katliamını unutturmaya ve gündemden tamamen düşürmeye yönelik çabalar sarf edilmeye çalışılsa da şunu söylemekten asla geri kalmayacağız. Roboski katliamının siyasi ve askeri sorumlularından hesap sorulmadıkça kararlı ve onurlu mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz.

Tsk ya ait savaş uçakları kandile bağlı Zergele köyünü bambalayarak içlerinde bir hamile kadınında olduğu 9 sivil insanımızı katletti.15kişi de yaralandı.katliamcı devlet sivil insanları katletmeye devam etmektedir. Tsk yaptığı açıklamada oranın pkk kampı olduğunu söyleyerek katliamı meşrulaştırma çabasına girmiştir.Hatırlanacağı gibi 28 aralık 2011 tarihinde 34 canımızı katlederek daha sonra içlerinde pkkliler var diyerek yaptığı katliamı meşrulaştırmıştır. Bu katliamcı zihniyet sivil katliamlarını yapmaya devam edecektir.Buradan bu katliamcı devleti lanetle kınıyoruz.Zergele köyünde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı,yaralananlara da acil şifalar diliyoruz.

Tsk ya ait savaş uçakları ormanlarınızı, doğamızı katletmeye devam etmektedir.Gerek top atışları olsun gerekse askerinin silahından çıkan mermiler gün geçmiyor ki bir yerleri yakmasın.Kürt halkına topyekün savaş ilan eden devlet ,hergün gözaltı ve tutuklamalar yaparak bizleri sindirmeye çalışıyor.Daha dün Uludere de 7 yurttaşımız darp edilerek gözaltına alındılar.Orda ki kadınlara silah doğrultular.Bu gibi baskılarla bizi yıldıramayacağınızı 40 yıldır anlayamadınız mı

10 gün habur sınır kapısında bekletilen hpg,ypg,ypj savaşçılarının cenazeleri dün ailerine teslim edildi.Umuyoruz ki bir daha böyle insanlık onurunu zedeleyen uygulamalar olmaz.Şehitlerimize Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Biz Roboski aileleri olarak bu savaşın biran önce durması temennisinde bulunuyoruz..Katliamlar karşısında üç maymunu oynayan kamuoyunu buradan nefretle kınıyoruz